Parkování karavanů

Kam zaparkovat karavan?

Velkým a pravidelně se opakujícím problémem je pro majitele karavanů zimní období. Karavan je poměrně neskladný a proto jej nelze zaparkovat do většiny obyčejných garáží. Parkování v průmyslových objektech je však velmi drahou záležitostí a málokdy se podaří takové stání vůbec domluvit. Velmi často pak nastává situace, kdy je jedinou možností zaparkovat karavan u někoho na zahradě či dokonce na ulici. Největší nevýhodou jsou samozřejmě povětrnostní vlivy, které na obytný přívěs celoročně působí. Zároveň je zde však riziko toho, že stání není hlídané.

Venkovní parkování

Pokud nemáte jinou možnost, je parkování na venkovních plochách poměrně rozumnou možností, pokud splňuje několik důležitých kritérií. Nejlepší možností pro parkování karavanů je větší oplocené parkoviště, které je pod dohledem hlídací služby a kamerového systému. Pokud se podaří najít parkoviště, které je určené přímo pro karavany, lodě či náklaďáky, je to velmi výhodnou možností. Na takovém stání má obvykle zájem více majitelů a trvají tedy na vyšším stupni zabezpečení. Pokud je navíc možnost za příplatek získat stání pod přístřeškem, nemá smysl váhat.

Vnitřní kryté stání pro karavany

Co se týká zaparkování karavanu přes zimu, je nejlepší možností uzavřené zabezpečené stání. Tím mohou být velké garáže nebo například různé průmyslové haly a podobně. Nespornou výhodou je fakt, že karavan bude uvnitř uzamčen a nebude na první pohled vidět. To snižuje šanci, že někoho nadměrně zaujme. Hlavní výhodou parkování uvnitř je však možnost kvalitního zazimování karavanu. Při parkování karavanu uvnitř máme možnost jej dobíjet a díky tomu udržovat v karavanu teplotu nad bodem mrazu. Toto opatření zabrání nadměrné vlhkosti a plísním v poškození výbavy karavanu. Samozřejmě karavan také tak snadno nepodlehne korozi a vydrží delší dobu v dobrém stavu.

Parkoviště BURIMEX nabízí hlídané venkovní i vnitřní parkování karavanů.

Kam zaparkovat loď?

Problém s umístěním lodi a jejím přezimováním je v České republice poměrně zásadní. Jelikož nejsme přímořským státem, není zde tolik lodí a člunů, aby se někdo doopravdy zabýval pouze touto tématikou. Pokud si však někdo koupí loď nebo člun, je zřejmé, že nechce, aby po zimě našel jen polorozpadlou trosku. Tomu se samozřejmě dá předejít. Stačí, aby si to majitel včas uvědomil a sehnal vhodné stání, kam bude moci svou loď uschovat.

Venkovní parkoviště

Pokud jste smířeni s tím, že vaše loď bude stát pouze venku pod plachtou, postačí jako řešení vhodné parkoviště. Za tímto účelem lze najít několik různě vybavených ploch, které poskytují různý stupeň služeb a ochrany. Parkoviště pro lodě BURIMEX je špičkou v nabídce díky tomu, že nabízí dostatečně velkou osvětlenou a oplocenou plochu pro odstavení vaší lodi nebo člunu. Samozřejmostí je také hlídací služba.

Vnitřní parkování lodí

Zajímavější variantou je odstavení lodi do krytých prostor. Pokud máte tu možnost, rozhodně ji využijte. Cenový rozdíl nebývá vyloženě markantní a váš člun bude rozhodně na jaře v lepším stavu, než kdyby stál venku. není nutné zmiňovat, že při parkování v garáži nebo v hale nepůsobí nepříjemné povětrnostní vlivy jako například kroupy, které často napáchají značné škody.

Comments are closed.