Výbava karavanů

Výbava obytných přívěsů je velmi rozličná a liší se vždy dle konkrétního výrobce a stupně výbavy. Je důležité si zjistit co nejvíce informací a předem se rozhodnout, co je od karavanu očekáváno. Na trhu je mnoho rozličných variant a spoustu věcí je možno dodělat či přetvořit svépomocí. Jsou však také pevné součásti přívěsu, které se mění jen velmi těžko.

Dokupte si vybavení v karavan shopu Svět karavanů. Najdete zde veškeré potřebné příslušenství.

Výběr karavanu dle vybavení

Základním rozhodnutím je, zda je očekávána výbava jako integrovaný sprchový kout, záchod, atd. Stejně tak nabídka řešení postelí je velmi variabilní. Některé karavany mají všechny plochy určené ke spaní skládací. Jiné naopak nabízí postele pevně zabudované. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Nejvíce se to projevuje na pohodlí obsluhy a také na hmotnosti mechanismu. To je další parametr, který je vhodné zohlednit při vybírání karavanu. Ne každé vozidlo utáhne velký a těžký obytný přívěs. Samozřejmě čím větší karavan, tím větší je možnost vybavenosti a pohodlí. Zatímco v menších karavanech je velké množství věcí různým způsobem poskládáno a ukryto, ve velkých karavanech máte vše uspořádáno prakticky jako v malém bytě. Velikost karavanu se odvíjí jak od finanční situace, tak od toho, jak moc budoucí majitel očekává, že se bude přesouvat. Logicky, pokud bude karavan určený k častým výletům, je příjemnější menší a více mobilní varianta. Naopak pokud bude karavan na delší dobu umístěn v jedné lokalitě, je možné zvolit větší a příjemněji poskládanou variantu.

interier-karavanu-1 interier-karavanu-2 interier-karavanu-3

Energie v karavanu

energie karavanuOd stupně výbavy se následně odvíjí i způsob, jakým je realizována. Při výběru karavanu je dobré promyslet, zda je přijatelnější co nejvíce pro napájení využívat elektřinu, či je výhodnější využít i možnosti plynu. S tím také souvisí, zda je požadavek pouze na tekoucí vodu, nebo bude často využita i možnost teplé vody. Tyto parametry lze však poměrně snadno ovlivnit změnou části vybavení, případně doděláním ohřívače vody, apod. Bohužel takový zásah je již finančně náročnější. Samotná problematika napájení pomocí akumulátorů a solárních panelů je poněkud složitější a konkrétní řešení se vždy odvíjí od předpokládaného využití karavanu. Při velké energetické náročnosti lze využívat akumulátory s větší kapacitou, které jsou pro tento účel vyrobeny. Stinnou stránkou je však jejich vyšší hmotnost.

Prodej doplňkových součástí karavanů

Společnost Burimex s.r.o. nabízí na svých firemních stránkách také prodej vybavení karavanu. Pokud Vás zajímá, co mají v sortimentu, nebo se jen chcete podívat, co je možné do karavanu dokoupit/vyměnit, můžete se podívat na adrese: http://karavany.burimex.cz/bazar/prodejdoplnku/; nebo klikněte na výše uvedený odkaz.

Fotogalerie interiéru karavanů

TIP: podívejte se na další fotky interiéru u anglických karavanů v aktuální nabídce karavanů Burimex s.r.o.

Comments are closed.